Передноворічні турботи лісівників ДП "Бориспільський лісгосп"  • 07.12.2022 14:18 давність новини: 104 дн.

Наближається передноворічний період і одне з головних завдань ДП «Бориспільський лісгосп» напередодні новорічних і різдвяних свят – забезпечити всіх бажаючих новорічними ялинками. З метою запобігання незаконним вирубкам і оперативного контролю за продажем всі без винятку новорічні дерева мають бути з обов'язковим маркуванням пластиковими бирками зі штрих-кодом або самоклейними етикетками з спеціальними надсічками.

    ДП «Бориспільське лісове господарство» наголошує, що заготівля ялинок буде проводитися на спеціально вирощених для цієї мети плантаціях, а також за рахунок дерев, що підлягають вирубці при проведенні рубок формування і оздоровлення лісів на території Баришівського, Кийлівського, Старинського  Вишеньківського, Переяславського, Стовп’язького, Студениківського, Березанського та Помоківського лісництв. Реалізація новорічних красунь буде здійснюватись біля контор вищенаведених лісництв і коштуватиме біля 200 грн. за одну ялинку.

     Нагадаємо, що в передноворічний період державною лісовою охороною лісгоспу буде проведено ряд заходів щодо охорони хвойних насаджень від самовільного вирубування. Слід знати, що за скоєні лісопорушниками самовільні рубки передбачається накладання адміністративних штрафів в розмірі від 30 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн.), а також відшкодування лісогосподарському підприємству заподіяних збитків. Розмір відшкодувань вираховується відповідно до товщини стовбура зрубаного дерева і може сягати від 599,34 грн. і більше.

    Якщо ж громадянин зважиться придбати новорічну красуню без бирки, вищезазначені штрафи доведеться платити саме йому.

 

Інженер з охорони та захисту лісу – Олексій КОВАЛЬЧУК