Державне підприємство “Бориспільський лісгосп” розташований в центральній частині Київської області на території Бориспільського, Баришівського та Броварського адміністративних районів.

Адміністративно-організаційна структура підприємства

Найменування лісництв, місцезнаходження контор Адміністративні райони, міста обласного підпорядкування Площа, га
Баришівське, с. Дернівка Баришівський 4445,5
  Броварський 93,0
  Разом: 4538,5
Вишеньківське, кв.59 Баришівський 12,5
  Бориспільський 4393,2
  Броварський 298,0
  Разом: 4703,7
Кийлівське, кв.49 Бориспільський 5178,1
  Разом: 5178,1
Старівське, с. Старе Бориспільський 4792,8
  Разом: 4792,8
  Всього по лісгоспу: 19213,1
в т. ч. за адміністративними районами Баришівський 4458,0
  Бориспільський 14364,1
  Броварський 391,0
Державне підприємство «Бориспільське лісове господарство» розташоване в центральній частині Київської області на території Бориспільського, Баришівського та Броварського  адміністративних районів, загальна площа складає 19213,1 га.
ДП «Бориспільський лісгосп» був створений в 1936 році.
Перше лісовпорядкування лісів, які входять до складу лісгоспу було проведено в 1924 році. Наступні лісовпорядні роботи проводились в 1938,1950,1963,1973,1983,1993,2003 та в 2014 роках. 
До складу  лісгоспу входять : Вишеньківське, Кийлівське, Старівське, Баришівське лісництва та дільниця переробки деревини.
Господарська діяльність лісгоспу спрямована на поступове розширення, використання і відновлення лісових ресурсів, підвищення якісного складу і продуктивності лісів, захист і відтворення мисливської фауни, максимального забезпечення народного господарства в високоякісній деревині, а також посилення водорегулюючих, грунтозахисних та рекреаційних функцій. Технічне і транспортне забезпечення достатні для виконання запроектованих обсягів. 
Розміщені серед сільськогосподарських угідь ліси лісгоспу мають велике ґрунтозахисне значення, попереджують вітрову і водну ерозію, сприяють накопиченню вологи в грунті , захищають посіви від несприятливих кліматичних факторів.
В 2015 році в лісгоспі було проведено лісову сертифікацію.
На сьогоднішній день єдиною дієвою міжнародною системою лісової сертифікації є Лісова Наглядова Рада (Forest Stewardship Council -FSC). Метою сертифікації лісів є забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства. Наявність сертифікату засвідчує, що лісова продукція надходить з лісів, ведення господарства в яких здійснюється на принципах невиснажливого , постійного і неперервного лісокористування, з врахуванням питань охорони навколишнього природного середовища, збереження біорізноманіття, інтересів працівників лісгоспу та місцевого населення.
 
 

На території лісгоспу організовано два заказника місцевого значення:

  • «Бакумівський» на площі 33,4 га в Баришівському лісництві (барвінок малий);
  • Урочище «В’язове» на площі 336 га в Кийлівському лісництві (місцезнаходження колонії сірої чаплі).
  • Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Процівський дуб» на площі 0,01 га. На території об’єктів природно – заповідного фонду встановлений належний режим їх охорони, утримання і використання, в натурі відмічені знаками.
Починаючи з 2004 року на території лісгоспу проводиться моніторинг лісів. Щорічно спеціалістами лісгоспу ведеться спостереження за станом лісів на 7 ділянках моніторингу, місця яких визначені згідно розрахунків за спеціальними програмами проведених спеціалістами УкрНДІЛГА. 
Основним способом лісовідновлення в лісгоспі є створення лісових культур шляхом посадки 1-2 річних сіянців лісових порід, та проводиться посів жолудів дуба звичайного. Для посадки лісових культур в лісгоспі щорічно вирощується посадковий матеріал на розсадниках та в теплицях. Тепличне господарство в лісгоспі нараховує 0,14га . де щорічно вирощується 0,6 млн. сіянців сосни звичайної. На території Кийлівського лісництва є постійний розсадник площею 2,5 га та шкілки декоративних хвойних порід де вирощується до 100 тис. штук сіянців дуба та інших лісових порід. Існуючі в лісгоспі розсадники повністю забезпечують потребу в садивному матеріалі.  Для реалізації населенню району вирощуються декоративні хвойні породи,. 
Щорічно   лісгосп створює  лісових культур на площі близько 50 га ( для цього  проводиться підготовка ґрунту під посадку), та залишено лісокультурних площ  під природне поновлення орієнтовно 25 га. 
Для вирощування високоякісного садивного матеріалу з цінними спадковими якостями, в лісгоспі на території Баришівського лісництва створено родинну плантацію дуба звичайного на площі 4,9 га, та  постійна лісонасінна ділянка липи дрібнолистої площею 7,4 га, а також у Вишеньківському лісництві виділено 5 плюсових дерев дуба звичайного.
Охорона лісу від пожеж здійснюється силами лісової охорони.  На території лісгоспу знаходиться три пожежні вежі, з яких ведеться відео спостереження за лісовими масивами та підприємство має 3 пожежні автомобілі. Під час пожежонебезпечного періоду виконується патрулювання лісових масивів лісовою охороною та чергування у телефонних апаратів в конторах лісництв та в лісгоспі. З метою запобігання лісових пожеж щорічно створюються  мінералізовані смуги в кількості 190 км, та проводиться догляд за існуючими мін.смугами в кількості – 400 км щорічно.