Філія “Бориспільське лісове господарство” розташована в центральній частині Київської області на території Бориспільського та Броварського адміністративних районів.
 
Електронна адреса: borlis_zed@remove-this.ukr.net

 

 

Адміністративно-організаційна структура підприємства

Найменування лісництв, місцезнаходження контор Адміністративні райони, міста обласного підпорядкування Площа, га
Баришівське Броварський 4538,5
  Разом: 4538,5
Вишеньківське Броварський 310,5
  Бориспільський 4393,2
  Разом: 4703,7
Кийлівське Бориспільський 5178,1
  Разом: 5178,1
Старівське Бориспільський 4792,8
  Разом: 4792,8
Переяславське Бориспільский 1773
  Разом: 1773
Стовп'язьке Бориспільський 3182
  Разом: 3182
Березанське Бориспільський 2123
  Броварський 2500
  Разом: 4623
Студениківське Бориспілький 3248
  Разом: 3248
Помоклівське Бориспілький 3349
  Разом: 3349
в т. ч. за адміністративними районами Всього по лісгоспу: 35388,1
  Броварський 7349
  Бориспільський 28039,1
Філія «Бориспільське лісове господарство» розташоване в центральній частині Київської області на території Бориспільського, Баришівського та Броварського  адміністративних районів, загальна площа складає 35388,1 га.
ДП «Бориспільський лісгосп» був створений в 1936 році.
Перше лісовпорядкування лісів, які входять до складу лісгоспу було проведено в 1924 році. Наступні лісовпорядні роботи проводились в 1938,1950,1963,1973,1983,1993,2003 та в 2014 роках. 
До складу  лісгоспу входять : Вишеньківське, Кийлівське, Старівське, Баришівське, Березанське, Студениківське, Стовп'язьке, Переяславське, Помоклівське лісництва Переяславський лісопромисловий комплекс та дільниця переробки деревини.
Господарська діяльність лісгоспу спрямована на поступове розширення, використання і відновлення лісових ресурсів, підвищення якісного складу і продуктивності лісів, захист і відтворення мисливської фауни, максимального забезпечення народного господарства в високоякісній деревині, а також посилення водорегулюючих, грунтозахисних та рекреаційних функцій. Технічне і транспортне забезпечення достатні для виконання запроектованих обсягів. 
Розміщені серед сільськогосподарських угідь ліси лісгоспу мають велике ґрунтозахисне значення, попереджують вітрову і водну ерозію, сприяють накопиченню вологи в грунті , захищають посіви від несприятливих кліматичних факторів.
 
 
 
 

На території лісгоспу організовано одинадцять заповідних об'єктів:

  • «Бакумівський» на площі 33,4 га в Баришівському лісництві (барвінок малий);
  • Урочище «В’язове» на площі 336 га в Кийлівському лісництві (місцезнаходження колонії сірої чаплі).
  • Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Процівський дуб» на площі 0,01 га.
  • Ботанічний заказник місцевого значення "Діброва" на площі 104,2 га в Студениківському лісництві (конвалія травнева).
  • Лісовий заказник місцевого значення "Борщівський" на площі 35,8га в Березанському лісництві (лілія лісова).
  • Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва "Ташанський" площа 144 га в Помоклівському лісництві (300 видів дерев та чагарників).
  • Заповідне урочище "Галаганове" площа 170 га в Березанському лісництві (вікові насадження дуба та ясена).
  • Заповідне урочище "Студениківські дубові насадження" на площі 96 га в Студениківському лісництві (дубові різновікові насадження).
  • Регіональний ландшафтний парк "Яготинський" імені гетьмана Кирила Розумовського на площі 65 га в Помоклівському лісництві (унікальні ландшафти з цінними видами флори і фауни).
  • Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення "Ташанський дуб" на площі 0,02 га в Помоклівському лісництві.
  • Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення "Дуб кохання" на площі 0,02 га в Помоклівському лісництві.
  • На території об’єктів природно – заповідного фонду встановлений належний режим їх охорони, утримання і використання, в натурі відмічені знаками.
 
Основним способом лісовідновлення в лісгоспі є створення лісових культур шляхом посадки 1-2 річних сіянців лісових порід, та проводиться посів жолудів дуба звичайного. Для посадки лісових культур в лісгоспі щорічно вирощується посадковий матеріал на розсадниках,  де щорічно вирощується 1,2 млн. сіянців та саджанців деревних порід. На території лісгоспу влаштовані постійні лісові розсадники площею 4,0 га  та шкілки декоративних хвойних порід, де вирощується до 20 тис. штук саджанців хвойних та інших лісових порід. Існуючі в лісгоспі розсадники повністю забезпечують потребу в садивному матеріалі.  Для реалізації населенню районів вирощуються декоративні хвойні породи.
Щорічно   лісгосп створює  лісових культур на площі близько 51 га ( для цього  проводиться підготовка ґрунту під посадку), та залишено лісокультурних площ  під природне поновлення орієнтовно 25 га. 
Для вирощування високоякісного садивного матеріалу з цінними спадковими якостями, в лісгоспі на території Баришівського лісництва створено родинну плантацію дуба звичайного на площі 4,9 га, та  постійна лісонасінна ділянка липи дрібнолистої площею 7,4 га. Також у Вишеньківському лісництві виділено 5 плюсових дерев дуба звичайного, родинна плантація Дуба звичайного площею 4,0 га. В Студениківському лісництві виділено 5 плюсових дерев дуба звичайного та генетичні резервати в Переяславському лісництві вільхи чорної на площі 12,3га.
Охорона лісу від пожеж здійснюється силами лісової охорони.  На території лісгоспу знаходиться 6 пожежних веж, з яких ведеться відеоспостереження за лісовими масивами. Підприємство має 5 пожежних автомобілів та 2 пожежних модуля. Під час пожежонебезпечного періоду виконується патрулювання лісових масивів лісовою охороною та чергування в телефонному режимі в конторах лісництв та в лісгоспі. З метою запобігання лісових пожеж щорічно створюються  мінералізовані смуги в кількості 392 км, та проводиться догляд за існуючими мін.смугами в кількості – 1000 км щорічно.